Valná hromada polostátní energetické společnosti ČEZ zamítla všechny návrhy menšinových akcionářů, kteří se spojili okolo Michala Šnobra a česko-slovenské finanční skupiny J&T. Ti přitom její svolání iniciovali.

Na stranu managementu energetické firmy v čele s Danielem Benešem se postavil největší akcionář, tedy stát.

Menšinoví akcionáři chtěli projednat například otázku opčního programu, který mohou manažeři ČEZ využít na nákup akcií společnosti, dále prodej hnědouhelné elektrárny Počerady nebo dlouhodobou strategii podniku. Tím hodlali například omezit zahraniční investování ČEZ.

Právníci polostátní firmy jim ale udělali čáru přes rozpočet. Velkou část bodů odmítli na program jednání vůbec zařadit. Prý proto, že se nejedná o témata, která má valná hromada řešit.

I kvůli tomu panovala na pátečním jednání velmi dusná atmosféra plná střetů mezi vedením firmy a drobnými akcionáři. Ti na management bez vyzvání opakovaně pokřikovali, hádky vznikaly i kvůli margináliím.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru