Zuzana Havránková a Ludmila Matysková zvítězily v klání ekonomů o nejlepší výzkumné práce. Česká společnost ekonomická výsledky soutěže slavnostně oznámila na konferenci v Praze. Už 10. ročník této akce v sobotu spolupořádaly Vysoká škola ekonomická a Česká národní banka. Prezentovala se zde více než stovka tuzemských i zahraničních odborníků na ekonomiku a finance.

Jedním z hostů byl například Athanasios Orphanides, známý makroekonom a bývalý guvernér Kyperské centrální banky. Ženy, které získaly dvě hlavní ceny, jsou za své výsledky uznávané i v zahraničí.

Zuzana Havránková obdržela cenu Kateřiny Šmídkové. U poroty uspěla díky mimořádně kvalitním publikacím, kterými přispívá k věrohodnosti ekonomie jako vědy. Smyslem udělené ceny je podpořit další profesní růst nadějných ekonomek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Které významné světové ekonomické instituce využívají analýzy Zuzany Havránkové při svých rozhodnutích?
  • Jaký fenomén zkoumá Ludmila Matysková?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.