Fanoušci si toho moc nevšímají, ale jednou by se mohli dočkat velkého zklamání. Vznik fotbalové Superligy byl zase zažehnán, to ale neznamená, že se o ní neustále nejedná. Vedle jiných důsledků by mohla přinést stěhování zápasů z Evropy na jiné kontinenty. Velké hvězdy chtějí vidět i jinde − a ve velmi lidnatých zemích.

Ještě stokrát mohou předseda Evropské fotbalové unie Aleksan­der Čeferin a prezident Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino napřeskáčku provolat litanii o rozkolu ve světovém fotbalu, kdyby nejlepší kluby vytvořily vlastní soutěž, a když to jeden z nich učiní postojedné, už by se mohl chystat její start. Otázka zní − jak dlouho ještě dokáže UEFA zvyšovat odměny za účast v evropských pohárech, aby bohaté kluby odškodňovala za to, že jim v Superlize brání.

Někteří investoři do bohatých klubů, zejména arabští, ale i čínští, ruští a američtí, vysloveně nepotřebují, aby se jim peníze z fotbalu vracely, i když záleží na každém. Chtějí úspěchy, aby se jimi mohli chlubit, a také vliv. Dnes ho musí uplatňovat přes funkcionáře, v Superlize by se o něj podělili mezi sebou, stejně jako o zisk.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.