Mezinárodní úvěrová společnost Provident Financial zřídila pro své zaměstnance po celém světě horkou linku "první pomoci". Odborníci po telefonu jim pomáhají řešit konflikty na pracovišti, stres, ale i ryze osobní a právní problémy. Využívat ji mohou i Češi.

Její součástí je i okamžitá krizová intervence, která se zaměřuje na ty životní situace, které mohou být pro člověka a jeho psychiku neúnosné, říká Kateřina Brikciová, psycholožka a manažerka Providentu.

HN: Jaký je princip horké linky?

Nazýváme ji nejčastěji "Helpline" nebo také linka pomoci a principy jejího fungování jsme převzali od britských kolegů. Kdykoliv se jakýkoliv náš zaměstnanec nebo obchodní zástupce, se kterým spolupracujeme, dostane do problémů, může na tuto linku zavolat. Není to jen o tom, že chceme našim zaměstnancům, kteří pracují většinou z terénu, pomoct například v situacích, kdy jsou na svých cestách svědky dopravních nehod nebo jiných možných incidentů, s nimiž se setkávají.

HN: Řeší i něco jiného?

Ano, psychologové na lince pomáhají řešit osobní problémy zaměstnanců, výchovu dětí nebo partnerské vztahy a často také právní poradenství. Součástí je rovněž etická linka pro nahlášení porušování našich pravidel nebo předpisů. Službu i odborníky na lince naše firma platí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru