Mezinárodní úvěrová společnost Provident Financial zřídila pro své zaměstnance po celém světě horkou linku "první pomoci". Odborníci po telefonu jim pomáhají řešit konflikty na pracovišti, stres, ale i ryze osobní a právní problémy. Využívat ji mohou i Češi.

Její součástí je i okamžitá krizová intervence, která se zaměřuje na ty životní situace, které mohou být pro člověka a jeho psychiku neúnosné, říká Kateřina Brikciová, psycholožka a manažerka Providentu.

HN: Jaký je princip horké linky?

Nazýváme ji nejčastěji "Helpline" nebo také linka pomoci a principy jejího fungování jsme převzali od britských kolegů. Kdykoliv se jakýkoliv náš zaměstnanec nebo obchodní zástupce, se kterým spolupracujeme, dostane do problémů, může na tuto linku zavolat. Není to jen o tom, že chceme našim zaměstnancům, kteří pracují většinou z terénu, pomoct například v situacích, kdy jsou na svých cestách svědky dopravních nehod nebo jiných možných incidentů, s nimiž se setkávají.

HN: Řeší i něco jiného?

Ano, psychologové na lince pomáhají řešit osobní problémy zaměstnanců, výchovu dětí nebo partnerské vztahy a často také právní poradenství. Součástí je rovněž etická linka pro nahlášení porušování našich pravidel nebo předpisů. Službu i odborníky na lince naše firma platí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.