Ten bělostný oblek český divák dobře zná. Když v první povídce nového snímku bratří Coenů Ballad of Buster Scruggs vjede titulní hrdina do té nejtypičtější westernové krajiny na pomezí Utahu a severní Arizony, jako by slavným údolím Monument Valley cválal sám Limonádový Joe.

Zpívající pistolník Buster Scruggs nedrží v rukou otěže, ale kytaru, a ačkoli má jinak svou misantropickou povahou daleko k ušlechtilému Joeovi z české filmové klasiky, je zřejmé, že Ethan a Joel Coenové ve snímku, který lze nyní vidět v internetové videotéce Netflix, skládají poctu právě "českému westernu" Oldřicha Lipského z roku 1964.

A když se o několik povídek později vynoří z větvoví jehličnanů Tom Waits, který se − taktéž za zpěvu − potuluje přírodou skoro jako Mrazík ze stejnojmenné ruské pohádky, divák zaváhá. Opravdu sleduje americký western?

Tom Waits tu nicméně ztvárnil hrdinu z povídky Jacka Londona All Gold Canyon a stejně jako postavy ze všech šesti povídek tohoto snímku na Divoký západ neodmyslitelně patří. To jen Coenové, věrni své estetice, překrucují typické westernové motivy do absurdního divadla. V případě povídky All Gold Canyon, jediné, ke které jim posloužila literární předloha, však zůstávají docela věrni slovům Jacka Londona.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.