Nokia 7.1 docela levně a bez HANDICAPU

Kdy dává smysl telefon bez nejvýkonnějšího procesoru? Když je zbytek mobilu vysoko nad průměrem. Nokia 7.1 taková je, ale pouze ve své lepší variantě se 4 GB operační paměti, 64 GB prostoru pro data a podporou dvou SIM. Za 8499 korun Nokia nabízí nadstandardně jasný displej s podporou HDR, dlouhou výdrž baterie a velmi dobrý fotoaparát s optikou Zeiss. Samozřejmostí je u Nokie pravidelně aktualizovaný systém Android a špičkové dílenské zpracování.

Už i Panasonic likviduje okolní hluk

Japonský Panasonic je v letadlech jako doma, pohání systémy palubní zábavy například u Emirates, nyní ale dodá elektroniku do letadla i spotřebitelům. Nová sluchátka Panasonic HD605N umí aktivně potlačit okolní hluk a naopak na přání zesílit zvuky z okolí, například při oznámení pilota letadla nebo řidiče autobusu. Bezdrátová sluchátka Panasonic vydrží v provozu až dvacet hodin a lze je po vybití používat tradičně s kabelem. V bezdrátovém režimu podporují sluchátka bezztrátový přenos zvuku díky technologiím AptX HD, LDAC i AAC.

Česká hra prodává virtuální realitu Sony

České vývojové studio Beat Games slaví další úspěch. Po vydání hry Beat Saber pro systém virtuální reality PlayStation VR od Sony bude první firmou z České republiky, jejíž hra se stane součástí oficiálního zvýhodněného balíčku hardwaru od Sony. PlayStation VR Bundle Borderlands 2 VR a Beat Saber obsahuje helmu pro virtuální realitu, kamerku PS Eye a dvojici pohybových ovladačů, které se v Beat Saber mění ve dvojici světelných mečů, kterými hráči přesekávají kostky v rytmu elektronické hudby.

jarvis_5c002a07498e6a73a07f6d82.jpeg
Nová sluchátka Panasonic HD605N umí aktivně potlačit okolní hluk.
Foto: Panasonic
jarvis_5c002a08498e6a73a07f6d86.jpeg
České vývojové studio Beat Games slaví další úspěch.
Foto: Sony
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru