Nokia 7.1 docela levně a bez HANDICAPU

Kdy dává smysl telefon bez nejvýkonnějšího procesoru? Když je zbytek mobilu vysoko nad průměrem. Nokia 7.1 taková je, ale pouze ve své lepší variantě se 4 GB operační paměti, 64 GB prostoru pro data a podporou dvou SIM. Za 8499 korun Nokia nabízí nadstandardně jasný displej s podporou HDR, dlouhou výdrž baterie a velmi dobrý fotoaparát s optikou Zeiss. Samozřejmostí je u Nokie pravidelně aktualizovaný systém Android a špičkové dílenské zpracování.

Už i Panasonic likviduje okolní hluk

Japonský Panasonic je v letadlech jako doma, pohání systémy palubní zábavy například u Emirates, nyní ale dodá elektroniku do letadla i spotřebitelům. Nová sluchátka Panasonic HD605N umí aktivně potlačit okolní hluk a naopak na přání zesílit zvuky z okolí, například při oznámení pilota letadla nebo řidiče autobusu. Bezdrátová sluchátka Panasonic vydrží v provozu až dvacet hodin a lze je po vybití používat tradičně s kabelem. V bezdrátovém režimu podporují sluchátka bezztrátový přenos zvuku díky technologiím AptX HD, LDAC i AAC.

Česká hra prodává virtuální realitu Sony

České vývojové studio Beat Games slaví další úspěch. Po vydání hry Beat Saber pro systém virtuální reality PlayStation VR od Sony bude první firmou z České republiky, jejíž hra se stane součástí oficiálního zvýhodněného balíčku hardwaru od Sony. PlayStation VR Bundle Borderlands 2 VR a Beat Saber obsahuje helmu pro virtuální realitu, kamerku PS Eye a dvojici pohybových ovladačů, které se v Beat Saber mění ve dvojici světelných mečů, kterými hráči přesekávají kostky v rytmu elektronické hudby.

jarvis_5c002a07498e6a73a07f6d82.jpeg
Nová sluchátka Panasonic HD605N umí aktivně potlačit okolní hluk.
Foto: Panasonic
jarvis_5c002a08498e6a73a07f6d86.jpeg
České vývojové studio Beat Games slaví další úspěch.
Foto: Sony
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru