Rakouští hostinští hledají naléhavě personál. V začínající zimní sezoně to ale patrně nebude hračka. Situace je podle zástupců turistické branže stále horší. Na západě země v lyžařských centrech se horečně shánějí kuchaři, číšníci a další kvalifikovaní pracovníci.

Aktuálně je neobsazených na devět tisíc míst, tvrdí rakouská hospodářská komora (WKÖ). Mnohé podniky mají víc zavíracích dnů než dřív. "Dokonce i první horské chaty mají zavírací dny − před pár lety to bylo nemyslitelné," tvrdí podle rakouského deníku Kurier Petra Nockerová-Schwarzenbacherová z hospodářské komory.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.