Holení rozděluje, tedy alespoň muže, na dvě skupiny. První nedá dopustit na mokrou cestu s použitím pěny či gelu a ostří, druhá na elektrický holicí strojek. V nabídce pro ty první dominují osvědčené produkty, u nichž se počet holicích břitů zastavil na čísle 5. Kromě ostrosti čepelí hraje důležitou roli i zvlhčení a zjemnění vousů před holením. K tomu slouží pěny či gely a také zvlhčující pásky na strojku.

U elektrických holicích strojků jsou v zásadě používány dva způsoby holení − frézkový (hlavním představitelem je Philips) a planžetový (ten prosazuje např. Braun či Panasonic). V každém případě platí, že trendy směřují k tomu, aby i elektrické holicí strojky bylo možné používat při holení mokrou cestou. U elektrických holicích strojků sice břity nepřichází do přímého kontaktu s pokožkou, nicméně reálné zkušenosti řady uživatelů svědčí o tom, že i zde dochází při holení mokrou cestou k nižšímu podráždění.

Dalším praktickým prvkem je snímač hustoty vousů, který řídí výkon motoru. To není jen užitečné pro výdrž provozu na baterie akumulátorových strojků, ale také pro snížení podráždění pleti. Nezanedbatelným doplňkem je rovněž automatická čisticí stanice, s níž nemusíte myslet na správnou pravidelnou údržbu přístroje.

Muži a jejich opečovávaný bíbr

V poslední době přibývá mužů, kteří dávají přednost tvarovaným vousům před holením. Ať už volíte pouze bradku, plnovous nebo několikadenní strniště, neocenitelným pomocníkem je zastřihovač vousů a vlasů. Na trhu je více než dvacet značek, které se specializují nebo alespoň mají v nabídce právě zastřihovače, a to včetně Ducati by Imetec, jejíž název mluví sám za sebe. Mezi další významné výrobce patří například Philips, Braun, Panasonic, Remington či Babyliss.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se