Společnost Nexen Tire původně počítala s tím, že v průmyslové zóně nedaleko Žatce začne vyrábět pneumatiky už v polovině letošního roku. Továrna velká zhruba jako 15 fotbalových hřišť však stále není dostavěna, a výroba se tak pravděpodobně rozjede až příští rok.

Už nyní tu přitom korejská firma zaměstnává přes 600 pracovníků. Některým z nich však dochází trpělivost a v Nexenu dávají výpověď. "Někteří zaměstnanci odchází, ale není to nijak velké číslo," říká prezident Nexen Tire pro Evropu Eungyoung Lee. Zájem lidí o práci v podniku podle něj stále převažuje.

Podle informací HN lidé odcházejí například kvůli tomu, že jim vedení společnosti slíbilo výkonnostní odměny ve chvíli, kdy se výroba rozjede. To se zatím nestalo a někteří už na přidání nechtějí čekat.

"Pokud někdo odchází kvůli mzdě, tak mu nemůžeme bránit," tvrdí Lee s tím, že pracovníky přeplácet nehodlá. "Zaměstnanec, který bude naší firmě a práci s našimi technologiemi věřit, u nás zůstane," myslí si manažer, který má rozjezd výroby na starosti. Podobný úkol plnil před několika lety v Maďarsku pro největšího jihokorejského výrobce pneumatik Hankook.

Vedení firmy tvrdí, že zaměstnancům nenabízí výrazně vyšší mzdu, než je v regionu běžné. Například operátor v oddělení výzkumu a vývoje si podle informací HN měsíčně vydělá okolo 32 tisíc hrubého.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.