Tuzemské zdravotnictví je stále na vysoké úrovni, nikoliv ale co se týče sdílení dat a komunikace s pacientem. Největším problémem je, že pacient není součástí systému a nemá rozhodovací roli. "Zdravotnictví pro všechny zadarmo a neomezené je sice krásná myšlenka, ale těžce proveditelná," říká Vladimír Přikryl, generální ředitel společnosti CGM Česká republika, která se zabývá inovacemi v medicíně.

Systém podle Přikryla není nastaven tak, aby se inovace do našeho zdravotnictví dostávaly lehce. "Pokud si například lékař píše s pacientem přes on-line chat, nemůže si to vykázat jako službu pacientovi. Stát tak nepodporuje to, aby se lékař mohl on-line věnovat nemocnému celý den. Doktor z toho nic nemá, jen další starost navíc," dodává. Potřeba je prý podpořit zejména ambulantní sféru, jelikož je nejvíce v kontaktu s koncovým klientem. Pro pacienta je důležité, aby mohl se svým lékařem komunikovat rychle a efektivně, aby se mohl objednat přes internet nebo mu byly dodány léky až domů.

Jak důležitou roli hrají v inovacích pojišťovny?

Stát se musí zodpovědně rozhodnout. Mají zdravotní pojišťovny "jen" proplácet péči o pacienta, nebo mají být jakýmsi garantem rozvoje péče směrem k modernizaci, elektronizaci, inovacím? Za mě a naši společnost je jedinou správnou ta druhá cesta, cesta inovací a zlepšování péče o pacienta.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.