Tuzemské zdravotnictví je stále na vysoké úrovni, nikoliv ale co se týče sdílení dat a komunikace s pacientem. Největším problémem je, že pacient není součástí systému a nemá rozhodovací roli. "Zdravotnictví pro všechny zadarmo a neomezené je sice krásná myšlenka, ale těžce proveditelná," říká Vladimír Přikryl, generální ředitel společnosti CGM Česká republika, která se zabývá inovacemi v medicíně.

Systém podle Přikryla není nastaven tak, aby se inovace do našeho zdravotnictví dostávaly lehce. "Pokud si například lékař píše s pacientem přes on-line chat, nemůže si to vykázat jako službu pacientovi. Stát tak nepodporuje to, aby se lékař mohl on-line věnovat nemocnému celý den. Doktor z toho nic nemá, jen další starost navíc," dodává. Potřeba je prý podpořit zejména ambulantní sféru, jelikož je nejvíce v kontaktu s koncovým klientem. Pro pacienta je důležité, aby mohl se svým lékařem komunikovat rychle a efektivně, aby se mohl objednat přes internet nebo mu byly dodány léky až domů.

Jak důležitou roli hrají v inovacích pojišťovny?

Stát se musí zodpovědně rozhodnout. Mají zdravotní pojišťovny "jen" proplácet péči o pacienta, nebo mají být jakýmsi garantem rozvoje péče směrem k modernizaci, elektronizaci, inovacím? Za mě a naši společnost je jedinou správnou ta druhá cesta, cesta inovací a zlepšování péče o pacienta.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.