Pokud vláda ve čtvrtek schválí takzvanou systemizaci, všechny čtyři odborné náměstky na ministerstvu spravedlnosti čeká nejistá pracovní budoucnost. Ke konci roku o své místo přijdou, a pokud budou chtít ve své funkci zůstat, musí se přihlásit do výběrového řízení, v němž nemusí uspět. V Česku přitom již čtvrtým rokem platí služební zákon, který má i tyto čelné úředníky chránit.

Ministerstva však mají vždy k prvnímu dni v roce možnost přeorganizovat své úřady. Spravedlnost se rozhodla k 1. lednu 2019 zrušit čtyři sekce, v jejichž čele stojí odborní náměstci − jejich místo tak zanikne. Místo toho vzniknou tři nové sekce.

"Dnes vykonávají podobnou činnost různé útvary a to prostě nedává smysl. My jsme věcně navrhli sloučit příbuzné agendy. Díky tomu se mimo jiné zvýší předvídatelnost činnosti ministerstva," vysvětlil HN změny ministr spravedlnosti Jan Kněžínek. S tím, že mít na svém poměrně malém ministerstvu tolik sekcí považuje za nedůvodný luxus.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.