Potkali se na základní škole v Brně a po střední se rozhodli, že spolu změní české školství. Nejprve začali vysílat středoškoláky na studia do USA, Kanady a západní Evropy. Před rokem založili první soukromou střední školu amerického střihu v tuzemsku American Academy s plánem rozšířit podnikání do Evropy. Po pěti letech spolupráce se dvojice mladých podnikatelů Ondřej Kania a Tomáš Jízdný rozchází.

"Asi před rokem jsme začali zjišťovat, že naše vize společnosti jsou odlišné. Ke změně školství podle mě vede více cest než přes soukromé střední školy," popisuje Tomáš Jízdný, který se proto rozhodl využít nabídky a svůj padesátiprocentní podíl ve firmě JK Education (jež American Academy vlastní) prodal.

Koupil jej fond soukromého kapitálu Espira Investments, kde jako jeden z hlavních investorů vystupuje Evropský investiční fond, patřící pod Evropskou investiční banku. Za Espira Investments stojí zkušená investiční bankéřka Andrea Ferancová.

"Vidíme ve vzdělávání silný potenciál a přínos pro celou společnost. Když jsme zjistili, že ve vedení JK Education hrají významnou roli ženy, lákala nás tato investice o to víc, protože je v souladu se zaměřením našeho fondu," řekla HN Ferancová.

Spolu s další bankéřkou Emílií Mamajovou jsou zakládajícími partnerkami Espira Investments a plánují investovat až 800 milionů korun zhruba do deseti malých a středních firem v Česku a na Slovensku s ženami ve vrcholovém vedení. JK Education je první investicí fondu, plánuje ale brzy vstupovat i do dalších firem. "Během letoška jsme se sešli se stovkou firem. Jednání s dalšími dvěma až třemi vypadají nadějně," říká Ferancová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.