Už čtyři roky chodí Jindřich Faltýn z Českých Budějovic bez vlastní viny po soudech. A počet sporů se stále zvyšuje. Všechny vede kvůli statku, který před pěti lety koupil v dražbě a přestavěl na penzion. Dnes nemá ani statek, ani peníze. Nejvyšší soud mu nařídil, že dům musí bez náhrady vyklidit kvůli údajné chybě exekutora.

"Statek jsme museli počátkem ledna vrátit majiteli, za kterého jsme předtím zaplatili dluhy," říká Faltýn. Nyní hledá, kdo mu vrátí investované peníze. Upínal se k Ústavnímu soudu, ale ten jeho stížnost odmítl. Faltýn zvažuje i stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

Dražbu napadl původní majitel Milan Kraus, který o dům přišel kvůli řadě exekucí a mnohamilionovým dluhům. Soudy několikrát po sobě potvrdily, že dražba byla v pořádku, rozsudek byl pravomocný, a Faltýnovi do opravy investovali další miliony. Jenže loni v létě zasáhl Nejvyšší soud. Kvůli formálním důvodům − nebyly dodrženy zákonné termíny, konkrétně ohlášení dražby 30 dní předem − označil dražbu za neplatnou a přikázal Faltýnovi, aby statek vrátil. Už ovšem nerozhodl o tom, že dostane zpět investované peníze.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.