Značku Dobrá čajovna podnikatelů Aleše Juřiny a Jiřího Šimsy znají Češi z 25 míst republiky, hlavně z větších měst. Fanoušky čaje oslovila také na Slovensku, v Maďarsku, v Polsku. A od roku 2003 rovněž ve Spojených státech. Tehdy tam vyrostla první pobočka pod názvem "Dobrá Tea". Nyní je v USA osm provozoven a další by mohly přibývat. Dobré čajovny fungují zpravidla jako franšízy, licence k nim vlastní firma Spolek milců čaje.

Podle jejího spoluzakladatele a šéfa Jiřího Šimsy už v Česku není kam růst. Potenciál větších měst, kde by čajovna mohla prosperovat, se v podstatě vyčerpal.

"Vstup do USA sami považujeme za dost odvážný krok, který se ale povedl. Podnikatelé v západní Evropě si neumějí představit, že by měli kupovat franšízu z východní Evropy. Američané jsou otevřenější, nemají takové předsudky," zamýšlí se Šimsa.

Kanaďan v Číně

Přitom expanze směrem do zámoří nebyla tak úplně kalkul Šimsy a jeho společníka Juřiny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.