Byla to taková pěkná road show, kterou předvedl premiér Andrej Babiš loni na podzim před parlamentními volbami. Scénář měla jednotný: přijel, slíbil peníze tu na opravu školky, tu na rozbitý chodník, tu zas na něco jiného a odjel. Teď se sliby přetvořily do konkrétního plánu, který se jmenuje národní investiční.

Má jít celkem o 17 tisíc projektů za 3,45 bilionu korun na 12 let. Rozhodovat o nich má nová Rada vlády pro veřejné investování.

Komu připadá, že už něco takového slyšel, nemýlí se. Loni v létě ministerstvo průmyslu a obchodu předložilo první verzi Národní investiční strategie. Materiál počítal se 138 projekty za 857 miliard korun, které měla rozdělovat investiční rada. Faktem je, že i podnikatelské svazy, jež chválily to, že vůbec nějaký investiční plán vznikl, jeho podobu označily za ne úplně dokonalou, řekněme spíše za chaotickou. S koncem vlády ale šla strategie do koše. A teď vznikla nová, určitě lepší, v gesci ministerstva pro místní rozvoj. A také skoro čtyřikrát dražší.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru