Hned poté, co si vláda Andreje Babiše mohla být jistá přežitím pokusu o vyslovení nedůvěry, se premiérovi dostalo rady z Hradu, co dál. Miloš Zeman Babišovi přes média napověděl, že nevidí důvod, proč by nepřijal jeho případný návrh na odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka. A natvrdo uvedl, že prý nemá rád loutky v politice.

Zvláštní vzkaz má tři roviny. Z hlediska diplomacie jde o unikum. Prezident vyspělé země mluví o jejím ministrovi zahraničí jako o manipulovatelné, nesvéprávné figurce. Dokonce naznačuje, že ji řídí jím odmítnutý kandidát na ministerský post, tedy Miroslav Poche. Je to stejně bizarní, jako kdyby hlava státu poslala cizím vládám upozornění, že s českým šéfem diplomacie nemá vůbec cenu jednat. Z čehož si cizina může dovodit jediné: místo ke kovaříčkovi do Černínského paláce se v Česku vyplatí chodit rovnou ke kovářům čili do Strakovy akademie nebo na Hrad.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru