Fakultní nemocnice Královské Vinohrady za poslední tři roky nakoupila bez soutěže léky a zdravotnické přístroje v hodnotě nejméně 540 milionů korun. Zjistily to HN z údajů zveřejněných v registru smluv a ve věstníku veřejných zakázek.

Principy nákupů ve vinohradské nemocnici kritizuje Evropská komise. Na kontrolu zařízení se chystá hned po Novém roce ministerstvo zdravotnictví.

Od společnosti Zenagel nakupuje nemocnice bez výběrového řízení kapky na kašel, vitaminy, čípky, ale i nákladné léky na rakovinu, roztroušenou sklerózu a další vážná onemocnění. Za poslední tři roky od firmy pořídila léčiva za více než 300 milionů korun.

540 mil. Kč

zaplatila vinohradská nemocnice za léky a materiál bez výběrového řízení. Vyplývá to z registru smluv od roku 2016.

Takzvaně z ruky kupuje nemocnice i přístroje, například defibrilátory nebo pomůcky pro chirurgy či gastroenterology od firmy Mediservis. Během posledních tří let jí podle registru smluv měla zaplatit 240 milionů korun.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.