Skupina CPI Property Group srovná se zemí obchodní centrum Spektrum v pražských Čestlicích a na jeho místě postaví nové. Firma, kterou vlastní jeden z nejbohatších Čechů Radovan Vítek, do projektu investuje 300 milionů korun.

Současné Spektrum otevřelo před 20 lety a v roce 2006 prošlo větší modernizací. Přesto půjde k zemi. "Rozhodnutí postavit nové Spektrum je výsledkem řady analýz a studií a jsme přesvědčeni, že se jedná o nejlepší řešení," uvedl Petr Brabec, vedoucí asset managementu obchodních center v CPI, která je největším vlastníkem maloobchodních ploch v zemi.

Nový projekt by měl podle něj lépe vyhovovat hlavní cílové skupině. V okolí blízkých Průhonic bydlí lidé, jejichž kupní síla je podle firmy až o 40 procent vyšší, než je český průměr. "Tito lidé jsou klíčovou klientelou Spektra a právě pro ně jsme nové centrum připravili," řekl Ondřej Křivanec, Brabcův kolega ze stejného oddělení.

Podle expertů půjde v tuzemsku o první případ úplného zbourání takto mladého obchodního centra a výstavby nového na jeho místě. "Demolice nákupních center budou stále častější, protože starší nemovitosti svým návrhem už zkrátka neodpovídají současným maloobchodním trendům," komentoval Ben Maudling, ředitel české kanceláře realitněporadenské společnosti Savills. "Novostavba je často levnější a uspokojivější variantou než snaha o přestavbu nekvalitní stávající budovy," dodal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.