Svět není spravedlivý a politika umí být krutá. Nancy Pelosiová je ale dost zkušená a v politice příliš dlouho na to, než aby se nechala vyvést z míry. A vnitropartajní souboje umí mezi americkými politiky opravdu málokdo tak dobře jako ona.

Pelosiová věří, že odrazí odpor zevnitř své vlastní demokratické strany a v lednu to bude ona, kdo za demokraty převezme vedení Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu. Což je po prezidentovi a viceprezidentovi třetí nejvyšší ústavní funkce USA.

Skupina demokratů, kteří v posledních týdnech zformovali opozici proti její kandidatuře na šéfku sněmovny, dobře ví, s kým má tu čest. V současnosti je nejzkušenější a nejmocnější aktivní americkou političkou. Zatím naposledy to prokázala v uplynulých měsících v předvolební kampani před listopadovými volbami do Kongresu. I díky její energii a organizačním schopnostem demokraté přebili republikány, volby vyhráli a v nastupujícím Kongresu převezmou většinu ve sněmovně. Pro prezidenta Donalda Trumpa to po dvou letech jeho vlády znamená, že se bude muset dělit s demokraty o politickou moc. A právě Pelosiová chce být jako šéfka sněmovny nejvýše postaveným demokratem, který se bude s Trumpem střetávat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.