Velká SSD úložiště výrazně zlevnila

Ještě před rokem stálo nejlevnější SSD úložiště schopné pojmout tisíc filmů kolem deseti tisíc korun. Nyní je to méně než třetina. Zatím nejlevnější rychlé úložiště s kapacitou 960 GB nabízí ADATA pod označením SU630 za 3299 korun. Nové levné disky staví na technologii trojrozměrného vrstvení součástek a proti dražším konkurentům dosahují menších rychlostí kolem 500 MB za sekundu při čtení i zápisu. Praktický přínos je výrazný při spouštění Windows a aplikací i práci s velkými soubory.

Překvapivý zaklínačský návrat

jarvis_5bf6efb1498e6a73a02a9d52.jpeg
Thronebreaker: Witcher Tales
Foto: archiv HN

Herní série o zaklínači Geraltovi z Rivie má za sebou 33 milionů prodaných kopií, a ačkoliv tvůrci z CD Projectu prohlásili, že Zaklínač 3 byl poslední hrou o Geraltovi, do světa stvořeného spisovatelem Andrzejem Sapkowským se vrátili ve hře Thronebreaker: Witcher Tales. Hlavní postavou není zabiják příšer, ale královna Meve, která se snaží získat zpět vládu nad Lyrií a Rivií. Zpracování připomíná klasické hry na hrdiny se spoustou rozhovorů. Místo tradičních soubojů ale mají střety protivníků podobu karetní hry Gwent.

Hodinky i mobil lze nabíjet společně

jarvis_5bf6efb0498e6a73a02a9d4c.jpeg
Duální nabíječka od firmy Samsung
Foto: archiv HN

Nabíjet zároveň více zařízení najednou i bez drátů je cíl, který si před rokem vytyčil Apple. Nabíječka AirPower zatím na trhu není a to dalo prostor konkurenci. Svou duální nabíječku ideální pro telefony řady Galaxy S a hodinky Gear S3 nebo Galaxy Watch začal i v Česku prodávat Samsung. Díky sázce na průmyslový standard Qi lze touto nabíječkou napájet i iPhone X a XS nebo hodinky Apple Watch, i když tuto vlastnost Samsung nepropaguje.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru