Velká SSD úložiště výrazně zlevnila

Ještě před rokem stálo nejlevnější SSD úložiště schopné pojmout tisíc filmů kolem deseti tisíc korun. Nyní je to méně než třetina. Zatím nejlevnější rychlé úložiště s kapacitou 960 GB nabízí ADATA pod označením SU630 za 3299 korun. Nové levné disky staví na technologii trojrozměrného vrstvení součástek a proti dražším konkurentům dosahují menších rychlostí kolem 500 MB za sekundu při čtení i zápisu. Praktický přínos je výrazný při spouštění Windows a aplikací i práci s velkými soubory.

Překvapivý zaklínačský návrat

jarvis_5bf6efb1498e6a73a02a9d52.jpeg
Thronebreaker: Witcher Tales
Foto: archiv HN

Herní série o zaklínači Geraltovi z Rivie má za sebou 33 milionů prodaných kopií, a ačkoliv tvůrci z CD Projectu prohlásili, že Zaklínač 3 byl poslední hrou o Geraltovi, do světa stvořeného spisovatelem Andrzejem Sapkowským se vrátili ve hře Thronebreaker: Witcher Tales. Hlavní postavou není zabiják příšer, ale královna Meve, která se snaží získat zpět vládu nad Lyrií a Rivií. Zpracování připomíná klasické hry na hrdiny se spoustou rozhovorů. Místo tradičních soubojů ale mají střety protivníků podobu karetní hry Gwent.

Hodinky i mobil lze nabíjet společně

jarvis_5bf6efb0498e6a73a02a9d4c.jpeg
Duální nabíječka od firmy Samsung
Foto: archiv HN

Nabíjet zároveň více zařízení najednou i bez drátů je cíl, který si před rokem vytyčil Apple. Nabíječka AirPower zatím na trhu není a to dalo prostor konkurenci. Svou duální nabíječku ideální pro telefony řady Galaxy S a hodinky Gear S3 nebo Galaxy Watch začal i v Česku prodávat Samsung. Díky sázce na průmyslový standard Qi lze touto nabíječkou napájet i iPhone X a XS nebo hodinky Apple Watch, i když tuto vlastnost Samsung nepropaguje.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru