Legalizujte konopí, navrhuje pirátská strana v novele zákona. K iniciativě se nyní přidávají i někteří poslanci z ANO, ODS, ČSSD, TOP 09 či STAN. Celkem se pod návrh podepsalo 40 zákonodárců. Zatímco dnes je jakákoliv výroba konopí nelegální, nově by si člověk mohl vypěstovat pro vlastní potřebu až 1250 gramů sušiny a druhé osobě by směl zdarma věnovat až 30 gramů.

Konopí je léčivé, obsahuje však látku THC, podstatu takzvaně lehkých drog marihuany či hašiše. Proto se na něj vztahují legislativní omezení. "Dnes se řada jinak bezúhonných lidí dostává do konfliktu se zákonem," říká autor návrhu novely Tomáš Vymazal (piráti). S tím souhlasí i Patrik Nacher (ANO). "Jsem založením liberál a současná kriminalizace uživatelů konopí se mi nelíbí."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.