Lídři států Evropské unie by měli na nedělním mimořádném summitu v Bruselu odsouhlasit podmínky, podle kterých nastane brexit. Měli by také potvrdit prohlášení o tom, jak budou vypadat vzájemné vztahy mezi Velkou Británií a unií poté, co Spojené království přestane být jejím členem.

Británie a EU chtějí uzavřít "ambiciózní, široce založené a vyvážené ekonomické partnerství", stojí v návrhu dohody, včera zveřejněném. Za tímto diplomatickým jazykem se skrývá závazek uzavřít takovou dohodu, aby se vzájemný obchod obešel bez cla. Cílem je také domluvit se na takovém režimu na hranicích, při jakém by se co možná nejméně kontrolovalo zboží. Zároveň je jasné, že určitá míra kontroly bude nutná, a podmínky pro obchod tak budou horší než nyní, kdy je Británie členem EU.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.