Osmičková výročí nekončí oslavou republiky. V roce 1668, tedy před 350 lety, se uprostřed barokní velmoci, na Malé Straně v Praze, narodil Petr Brandl, budoucí skvělý malíř především oltářních obrazů. Národní galerie mu už vloni věnovala dvousvazkovou monografii a on-line zpřístupnila všechna Brandlova díla. Nyní galerie vydala výpravnou knižní studii, symbolicky čítající 350 stran. Podílelo se na ní devět znalců − historiků, archivářů a restaurátorů.

Desítka kapitol se zaměřuje na dosud neprozkoumané detaily. A přináší nejen nové informace o umělci, ale také o tehdejších zvyklostech a společenském řádu. Autoři popisují Brandlovy vztahy ke šlechtě a pražským měšťanům, zkoumají jeho nepříliš početnou sérii portrétů, popisují techniku malby a ikonografii nebo mapují jeho stopy ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku.

I když cílem nebylo sestavit životopis, z knihy vysvítá malířova komplikovaná nátura a souvislosti života a tvorby. Do jinak odborně zaměřené publikace vnášejí dramatické situace i napětí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.