Fotbalisté ze středočeských Močovic hrají okresní soutěž na Kutnohorsku. Bez ohledu na to, že jsou amatéry, trénují pravidelně na zápasy. Během letošního roku ale jejich sportoviště začalo chátrat, v šatnách se objevila plíseň a podmínky pro trénování byly čím dál horší. Stejně jako řada dalších malých klubů v celé republice přišli o dotační peníze z ministerstva školství.

"Už to dál nešlo. Areálu v hodnotě dvou milionů korun jsme se museli vzdát a zdarma ho převést pod obec, jinak by dál chátral," řekl Miroslav Kořínek, člen vedení TJ Sokol Močovice. Bez podpory obce se neobejde, tak jako mnohé jiné malé kluby.

Dotační program zrušilo ministerstvo loni v září, letos z něj už sportovci peníze čerpat nemohli. Určený byl na údržbu a provoz, kluby z něj platily také třeba elektřinu, vodu nebo topení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.