V sedmnácti letech šokoval své rodiče oznámením, že kvůli špatnému prospěchu nemůže dělat maturitu. V tyrolském Innsbrucku pak pomáhal jednomu z podnikatelů přestavovat zaprášené půdy na luxusní byty. Teď je René Benko miliardářem, podnikání v nemovitostech mu později vydělalo obrovské peníze.

Ve svých 41 letech se nyní rozhodl, že zkusí podnikat v me­diálním byznysu.

Jeho firma Signa Holding, podnikající dosud v realitách a obchodu, koupila od německého mediálního koncernu Funke Mediengruppe devětačtyřicetiprocentní podíl v jejím rakouském byznysu WAZ Ausland Holding. Hodnotu obchodu, který je pro Rakousko velkým překvapením, ani jedna ze stran ofi­ciálně neoznámila. Experti ji odhadují na 100 milionů eur (v přepočtu přes 2,6 miliardy korun).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.