Finep a nyní také finský developer YIT jsou novými obchodními partnery investiční skupiny RSJ, kterou spoluvlastní miliardář Karel Janeček. Ta investuje prostřednictvím fondů také do realit. Skupina RSJ se rozhodla, že zástavbu rozsáhlých území nebude dělat sama.

"Změnili jsme strategii v tom smyslu, že větší projekty s výnosy nad 500 milionů korun budeme vždy rozvíjet se strategickým developerem," řekl HN Lukáš Musil, člen představenstva skupiny RSJ. Skupina nemá tolik odborníků v oboru stavebnictví jako velcí developeři, ale má kapitál.

Finep a RSJ chtějí stavět v Praze 6

Proto RSJ už loni prodala Finepu polovinu šestihektarového území mezi Drnovskou ulicí a Pražským okruhem v Praze 6. Další hektar tito investoři vlastní hned vedle ulice Pilotů, která navazuje na sídliště Na Dědině.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.