Nadační fond Neuron, jehož mecenáši z řad byznysu podporují základní výzkum, má za sebou řadu změn. V uplynulých týdnech z něj odešel podnikatel a miliardář Karel Janeček, který ho před osmi lety založil. Své pravomoci předal novým partnerům. Také ceny bude fond udělovat jinak − finanční prémie se už nově nebudou muset využívat jen pro vědecké projekty, ale i pro osobní potřebu laureáta.

"Chceme, aby se fond více přiblížil veřejnosti a podpora vědy a vědců se stala celospolečenským tématem a nestála pouze na jednom člověku," řekla HN spoluzakladatelka Monika Vondráková, která neziskovou organizaci řídí od jejího vzniku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.