Až Česku přijdou po roce 2020 dotace z nových evropských fondů, na ministerstvu školství budou vědět, jak s nimi naložit. "Cílíme na systémové změny českého vzdělávání, aby obsah a metody výuky odpovídaly 21. století, ale i na podporu učitelů," uvedla Aneta Ledlová, tisková mluvčí ministerstva. Jenže je otázka, jestli se školství k evropským penězům v uspokojivém množství dostane. Jednak jich bude celkově méně, a navíc se tento resort v konkurenci jiných opožďuje v přípravách podkladů nutných pro jejich čerpání.

Objem dotací pro Česko po roce 2020 klesne asi o čtvrtinu oproti současnému stavu. V příštím sedmiletém dotačním programovém období bude Česko moci čerpat z částky 17,8 miliardy eur (zhruba 468 miliard korun). Úředníci ministerstva pro místní rozvoj (MMR) mají vládě předložit ke schválení první verzi národních priorit do konce letošního roku. Evropská komise je bude chtít znát už na přelomu ledna a února 2019.

"Tou dobou musíme vystoupit s tím, co jsou naše problémy a o jaké projekty máme zájem. Pokud tohle nebudeme schopni podložit analýzami a strategiemi, nikdo se s námi nebude bavit," říká Olga Nebeská, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru