Slovensko už letos měnilo premiéra: Robert Fico přenechal kvůli případu vraždy novináře Jána Kuciaka post Peteru Pellegrinimu. Nyní opozice žádá také výměnu předsedy parlamentu Andreje Danka, který je zároveň předsedou koaliční Slovenské národní strany (SNS). Nejde o korupci či možné propojení s podsvětím, ale o jeho studium.

V roce 2000 získal za svoji rigorózní práci titul JUDr. na Univerzitě Mateja Bela v Banské Bystrici. Reportéři listu Denník N zjistili, že je z velké části opsaná − a to doslova − z pěti jiných textů. Nejvíce přitom opsal od českého autora Dušana Hendrycha a jeho příručky Základy správní vědy, která vyšla už v roce 1992. "Po úvodu, který je o něco delší než jedna strana, následuje prvních dvacet stran, kompletně opsaných z české publikace," uvádí Deník N.

Banskobystrická univerzita vytvořila komisi, která se má pla­giátorstvím zabývat. Předsedovi akademického senátu má předat své závěry nejpozději v lednu příštího roku. "Kdyby pan předseda Národní rady (parlament − pozn. red.) reagoval na každé obvinění Deníku N, tak by nedělal nic jiného. Do vyjádření komise se už k tomuto tématu vyjadřovat nebude," řekl novinářům Dankův mluvčí Tomáš Kostelník. Předtím předseda parlamentu prohlásil, že jeho rigorózní práce byla v souladu s platnými předpisy.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.