Nikdy snad nebyli státní úředníci tak akceschopní − jak zjistily HN, stačil jediný pracovní týden, aby úřady vymyslely, kde a jak postaví novou budovu Národní galerie.

Že by se nová budova mohla stavět na pozemcích poblíž dejvického nádraží, nedaleko Pražského hradu, se generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt prý dozvěděl až v pondělí 5. listopadu. A to z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

"Vývoj událostí měl šílenou dynamiku. V pondělí jsem byl z úřadu pozván na úterní obhlídku pozemků. Po obhlídce, kde bylo asi dvacet lidí z různých institucí, jsem měl ve středu poradu se svými kolegy, kde jsme se bavili o základních parametrech galerie a jejího zázemí," vzpomíná na hektický předminulý týden Fajt.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.