Dva měsíce před Vánoci jsou pro prodejce hraček nejdůležitější v roce. Je začátek listopadu, pátek dopoledne a v obchodu Hamleys v pražské ulici Na Příkopě se to hemží dětmi i dospělými. Tady to ale není nijak zvláštní věc. Plno bývá i mimo hlavní prodejní období. Pavel Čmelík mě provádí největším hračkářstvím ve střední Evropě a familiárně se zdraví s personálem. V květnu to budou tři roky od chvíle, co tento podnikatel přiblížil nejstarší hračkářství zdejším zákazníkům. Investice do prodejny na nejdražší nákupní třídě v Česku (podle studie poradenské společnosti Cushman & Wakefield), vyšla zhruba na 150 milionů korun. Že se nastěhoval právě sem, znamená zároveň exkluzivitu i potíže.

Firma Inexad, v níž je Čmelík podílníkem, otevřela letos na jaře další obchod Hamleys v outletovém centru u pražského letiště a na samotném Letišti Václava Havla má v prosinci začít fungovat ještě jeden. Inexad je držitelem licence Hamleys pro středoevropský region a provozuje rovněž obchod této britské značky v Polsku. Prodejny Hamleys v těchto dvou zemích by podle Čmelíkova odhadu mohly za letošní rok utržit 240 milionů korun včetně DPH. Největší podíl připadá na pobočku v historické budově bývalé banky na rohu ulic Na Příkopě a Panská.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.