Tělo zavražděného saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího se nejspíše nikomu najít nepodaří. Z dostupných zpráv vyplývá, že pachatelé jeho ostatky nechali rozpustit v chemikálii. Deník The New York Times v pondělí na svých internetových stránkách napsal, že člen saúdského komanda volal krátce po vraždě svému nadřízenému. Podle deníku mu patrně řekl, ať vyřídí "svému šéfovi", že "mise byla splněna". Deník se odvolává na tři zdroje, které vyslechly nahrávky turecké kontrarozvědky. Muž, který telefonoval, působil v ochrance saúdského korunního prince Muhammada bin Salmána. Turečtí vyšetřovatelé se domnívají, že rozkaz k vraždě vyšel z nejvyšších míst v Rijádu.

Ekonomické důsledky pro saúdskoarabský režim ale zatím nejsou velké. Ve druhé polovině října to pro něj vypadalo zle: investoři prodali saúdskoarabské akcie za 1,9 miliardy dolarů (téměř 45 miliard korun) a mnoho známých podnikatelů a tváří byznysu zrušilo účast na prestižní ekonomické konferenci v Rijádu. V úterý ale Mezinárodní měnový fond ve své zprávě oznámil, že vyhlídky saúdskoarabské ekonomiky v příštím roce jsou příznivé díky vyšším cenám ropy a případ Chášukdží na to nebude mít negativní vliv. Předpovídá, že hrubý domácí produkt (HDP) Saúdské Arábie letos vzroste o 2,2 procenta a v příštím roce o 2,4 procenta.

Kroky proti Saúdům kvůli vraždě zatím v omezené míře podniklo jen Německo a Spojené státy. Němci pozastavili vývoz zbraní Saúdské Arábii a USA přestaly pomáhat saúdskoarabským letounům s tankováním paliva ve válce v Jemenu. V tuto chvíli je nepravděpodobné, že by Evropská unie jako celek přijala nějaké sankce.