Už příští rok se má uskutečnit první mise k založení měsíční vesnice, řekl HN šéf Evropské kosmické agentury (ESA) Jan Wörner při návštěvě Prahy. Do Česka přijel na konferenci k desátému výročí vstupu Česka do ESA.

Myšlenku vybudování mezinárodní základny pro výzkum a pobyty na Měsíci Wörner představil poprvé před dvěma lety, teď se projekt začíná probouzet k životu. "Příští rok chce společnost Astrobotics dopravit na povrch Měsíce průzkumné vozítko. Další firmy zase vyvíjejí komunikační satelity, abychom mohli z Měsíce pohodlně komunikovat se Zemí," popsal Wörner plány. Dodal, že do budování "měsíční vesnice", která má být stálou základnou pro výzkum ve vesmíru, se mohou zapojit partneři z celého světa. Projekt na způsob stávající mezinárodní vesmírné stanice skýtá velké možnosti i pro byznys.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.