Zařízení z brněnské univerzity umí vystřelit laserový paprsek do betonového sloupu a zjistit, zda ještě udrží most nad sebou. Kontrola nosnosti mostů je jednou z možností využití laserových přístrojů společnosti AtomTrace, která vznikla na Vysokém učení technickém.

Její zařízení prvkové laserové analýzy určí složení a stav jakéhokoliv materiálu. Nyní míří firma na trh pražské burzy pro menší podniky Start. Chce za 20 procent svých akcií získat až 35 milionů korun, což by ji ocenilo na 175 milionů. Pokud se jí 27. listopadu podaří investory přilákat, stane se pátou společností na novém trhu. Burza obchodování na Startu spustila letos v květnu. AtomTrace je prvním hráčem, který přichází z univerzitního prostředí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části se dozvíte podrobnosti o vzniku, financování i plánech AtomTrace.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru