Když jsem coby mladá právnička začínala ve svém oboru, bylo právní prostředí doménou mužů. Ženy by ve funkci partnera velké právní firmy hledal jen málokdo. I proto existovalo pro mladé ženy působící v tomto oboru jen málo vzorů, jimiž by se mohly při své cestě za úspěchem řídit.

Dnes už je situace naštěstí jiná. V řadě advokátních kanceláří, včetně společnosti CMS, působí hned několik žen na postech partnerů. A to nejen ve Velké Británii, ale i napříč regionem střední a východní Evropy, kde zaujímají i nejvyšší pozice ve společnostech.

Zhruba před šesti lety jsem nastoupila do funkce managing partnera kanceláří v Praze a Bratislavě a byla jmenována do čela týmu pro korporátní oblast za region střední Evropy. Současně s tím jsem se stala také matkou. Časy se mění, a i když je balancování mezi soukromým a pracovním životem velice náročnou výzvou, není nemožné. Pracovní trh je dnes k ženám mnohem vstřícnější než dřív.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.