Sklad podle virtuální reality − Dachser Czech Republic

Mezinárodní logistický provider Dachser začal pro plánování skladů využívat virtuální realitu. V České republice využil speciální software pro virtuální realitu na svém pracovišti v Letohradu, kde nasimuloval reálné vybavení, podmínky a procesy ještě před tím, než se nová budova vůbec začala stavět.

Vedení společnosti − zákazníka Dachseru i zástupci skladových pracovníků − si tak pomocí brýlí pro virtuální realitu mohli předem vyzkoušet, jak bude nový sklad fungovat. Přidanou hodnotou této možnosti v logistické praxi není jen emoce, kterou virtuální zážitek poskytuje. Především jde o další rozměr plánování.

U skladových nemovitostí se tak pod drobnohled dostávají kritické momenty, jako je křížení manipulačních tras a velikost či logika umístění vychystávacích zón a další. Vzdálenosti mezi různými skladovými zónami, šířka regálových uliček, logika umístění mezaninu i automatických vychystávacích technologií, to vše si mohou nastávající uživatelé takových projektů vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Virtuální prostředí může také předem poukázat na prostorové či lidské úspory a zabránit potenciálně kolizním situacím ve skladu.

Jan Polter
obchodní a marketingový ředitel

Opačná expedice a vážní kontrola − Office Depot

Foto: Office Depot

Náš sklad denně zpracuje objednávky šesti milionů položek. Proto pracujeme při expedici opačně než jiné firmy. Klasický postup je, že se začíná položkou, kterou si zákazník objedná, a na konci procesu se rozhodne, v jakém obalu nebo krabici bude zásilka odvezena. U nás se podíváme na přijatou objednávku, zjistíme si, jaký bude mít objem, a rovnou vybereme nejvhodnější krabici. Průměrný počet položek na objednávku je u nás sedm.

U každého výdejního listu je už dopředu uvedeno, kolik bude paleta vážit. Máme mobilní váhu, takže na konci procesu každou paletu zvážíme a systém údaje zkontroluje. Pokud jsou v pořádku, pokračuje dál, pokud ne, dojde na manuální přepočítání. Časová úspora je asi 30 procent oproti manuální kontrole. Toto lze použít pouze u položek těžkého charakteru, protože tolerance je 12 kilogramů. Díky této kontrole se snížila chybovost "nedodáno" o 90 procent. Na jedné paletě totiž nevezeme jen jednu zakázku, ale třeba šedesát.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.