Na třídní schůzce si rodiče stahují do mobilů aplikaci, aby mohli 24 hodin denně sledovat známky svých dětí, školní akce i úkoly. "Nebojte se toho. Možná vás zprvu zaskočí průměry, ale brzy si na systém zvyknete," ujišťuje učitelka pražské Základní školy Ke Kateřinkám. Pomocí elektronického systému se tu posílají i omluvenky nemocných dětí.

Mezi školami jsou e-žákovské (ale i e-třídnice) stále populárnější. Podle ústředního školního inspektora Tomáše Zatloukala umožňují efektivně řídit školu a být s rodiči ve spojení. Kritici poukazují na to, že jsou neosobní a dítě i učitele svádějí k honbě za známkami.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části se dočtete:
  • Jaké další systémy na kontrolu žáků školy používají.
  • Jsou data o známkách v případě ztráty nebo vymazání dohledatelná?
  • V čem e-systémy slouží a v čem školství brzdí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.