Sehnat benzin nebo naftu je pro mnohé řidiče v německém Porýní v posledních dnech detektivka. Na některých benzinových stanicích nejsou k dostání. Dodávky pohonných hmot váznou. Jaké konkrétní stanice výpadek postihne, se ale těžko předvídá, píší německá média. "Je to jako při bouřce. Tam člověk taky neví, kde udeří blesk," tvrdí jednatel Spolkového svazu nezávislých prodejců pohonných hmot Stephan Zieger. Někdy je výpadek v dodávkách několik hodin, jindy se čeká na další den.

Hlavním viníkem je nízká hladina Rýna, což je jedna z klíčových dopravních tepen Německa. Nedaří se dostatečně doplňovat zásobníky podél řeky, protože lodě mohou mít na palubě jen polovinu, nebo dokonce ještě méně benzinu či nafty. Nákladní auta převážející palivo mohou kapacitu lodí nahradit jen v omezené míře.

Potíže podle společnosti Aral v minulém týdnu ještě narostly kvůli dvěma svátkům, kdy platil zákaz jízdy kamionů.

Ziegler tvrdí, že své hraje i chování řidičů. "Kvůli obavám tankují dříve než obvykle," řekl podle webu deníku Süddeutsche Zeitung. Zásoby benzinek jsou pak rychleji pryč.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.