Náramky či hodinky? Fitbit Charge 3

Nový náramek Fitbit Charge pomohl americké firmě k nečekanému návratu do finanční formy, uživatelům slibuje ale jen tradiční zlepšení fyzičky. Nová verze Fitbitu je na pomezí náramku a hodinek − má větší a jasnější displej než předchozí verze a s cenou se pohodlně drží pod hranicí čtyř tisíc korun. Vedle klasických funkcí pro sledování tepu při běhu si rozumí také s vodními sporty a proti chytrým hodinkám si zachovává výbornou výdrž mezi pěti a sedmi dny na jedno nabití. Zákazníci Monety pak mohou s náramkem ve variantě SE i platit.

Profesionální mikrofon pro Android

jarvis_5be46d26498e3216c897f3bb.jpeg
Sennheiser začíná prodávat mikrofon, který zahladí výrazný hendikep Androidu při nahrávání zvuku.
Foto: Sennheiser

Sennheiser začíná prodávat mikrofon, který zahladí výrazný hendikep Androidu při nahrávání zvuku. Díky bezdrátovému spojení s telefonem je možné na zařízení Sennheiser Memory Mic nahrávat zvuk v profesionální kvalitě použitelné i pro rozhlasové nebo televizní vysílání, což byla zatím doména Applu. Mikrofon si rozumí i s iPhony a uvolňuje tak konektor Lightning pro připojení dalšího příslušenství nebo externí baterie. Sennheiser slibuje kvalitu srovnatelnou se studiovými mikrofony. Tomu odpovídá i cena kolem pěti tisíc korun.

Hry od studia Amanita Design i na konzolích

jarvis_5be46d26498e3216c897f3bf.jpeg
Malý krok pro Nintendo, velký pro fanoušky muchomůrek.
Foto: Amanita Design

Malý krok pro Nintendo, velký pro fanoušky muchomůrek. Studio Amanita Design vydala svou první hru pro současné konzole. Na Nintendo Switch se podívalo kultovní Machinarium, které světu představilo robota Josefa. Roztomile staromódní hra vyšla původně už před devíti lety, ale není to na ní vidět. Vyprávění beze slov funguje stejně dobře jako kouzelný grafický styl Jakuba Dvorského. Machinarium na Nintendu Switch lze také brát tak trochu jako reklamu na chystanou novou hru Creaks, která by měla vyjít najednou pro osobní počítače i konzole.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru