Kampus českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické, budova D, třetí patro, dveře 317. Právě tam od loňska chodí do práce někdejší jihočeský hejtman a dosavadní druhý muž ČSSD Jiří Zimola.

Má zde plný úvazek a podle informací poskytnutých rektorem hrubý plat 70 tisíc měsíčně.

Je pondělí 5. listopadu, skončil čas oběda a zkoušíme politika, jenž ve škole zastává funkci vedoucího oddělení vnějších vztahů, vyhledat.

Na klepání nikdo nereaguje, dveře kanceláře zůstávají zamčené. Ptáme se i na recepci. "Dnes tady zatím nebyl," nahlíží mladý muž do evidence příchodů a odchodů. Na otázku, jak často tu pan Zimola bývá, odpovídá: "Jak kdy, většinou jednou až dvakrát za týden." Vypadá to, že větší část pracovní doby tráví v terénu.

Už ale pouhý fakt, že se HN u rektora veřejné vysoké školy Marka Vochozky předtím zajímaly o podmínky Zimolova kontraktu a konkrétní pracovní náplň, rozzlobil politika vládní strany natolik, že důrazně odmítl poskytnout rozhovor. A když se dozvěděl o návštěvě přímo ve škole, míra jeho rozčilení ještě vzrostla.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.