Když v září odpovídali Evropané na otázku, jestli je členství v Evropské unii dobrá věc, kladně se jich vyjádřilo 62 procent, nejvíce za poslední čtvrtstoletí. Unie si polepšila i v očích Čechů, přesto ale Česko skončilo v žebříčku, který nechal sestavit Evropský parlament, s 39 procenty na posledním místě.

"Od ostatních nových členských států se lišíme tím, že si lidé unii nespojují s ekonomickým růstem," říká sociolog Daniel Prokop z agentury Median. Na mysli má země ve střední a východní Evropě, které do unie vstoupily v roce 2004 a později.

Statistiky ukazují, že zásadní roli ve veřejném mínění má způsob, jakým o unii mluví nejvyšší politická reprezentace, především prezident, premiér a vláda.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.