Když ve středu odpoledne Jiří Zimola rezignoval na funkci prvního místopředsedy sociální demokracie, položil demonstrativně klíče od Lidového domu na řečnický pult.

Zimola odešel podle svých slov kvůli tomu, že mu kolegové z vedení strany nenaslouchali a nechtěli s ním debatovat o tom, že budou měnit směřování ČSSD podle jeho návrhů. "Nemohu jinak než odejít z funkce, z níž nemohu nic změnit. Pokud si to někdo bude vykládat jako zbabělost, tak ať," řekl. "Byl jsem zosobněním naděje řadových členů ČSSD po výprasku ve volbách v roce 2017. Jakákoliv razantní změna v ČSSD je ale při současném rozdělení sil ve vedení strany nemožná mise," dodal.

Zimola rezignaci vysvětloval i tak, že reagoval na kritiku, které poslední týdny čelil. Kolegové mu vytýkali projevy, kterými podle nich štěpí ČSSD. Na nedávné schůzi širšího vedení v Hradci Králové se Zimoly zastalo jen několik spolustraníků, většina kolegů mu vyčítala chyby. Vadí jim jeho blízké vazby na prezidenta Miloše Zemana nebo zapojení do platformy Zachraňme ČSSD, která představuje vnitrostranickou opozici.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.