Německo, největší obchodní partner Česka, má vrchol své hospodářské konjunktury za sebou. V prognózách viditelně ubývá optimismus a v nejvyšších firemních patrech sílí nejistota vyvolaná hlavně obchodními konflikty ve světě a odchodem Velké Británie, klíčového německého partnera, z EU.

Zvolna se rýsující obrat k horšímu je nejvíce patrný v německém průmyslu, který je stejně jako český výrazně zaměřen na vývoz. Manažeři v tomto sektoru hodnotí současnou situaci nejhůř od března 2017, uvádí v říjnové zprávě mnichovský Ústav pro hospodářský výzkum (IFO).

"Příliv objednávek slábne. Průměrné využití výrobních kapacit v říjnu kleslo o půl procentního bodu na 87,1 procenta," hodnotí průběh letošního roku Clemens Fuest, prezident ústavu IFO.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části se dozvíte, vidí ekonomiku spolkové republiky experti Deutsche Bank či Svazu německého automobilového průmyslu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.