Lidé zejména na sídlištích mohou očekávat dlouhodobý růst cen tepla. U odběratelů z centrálních tepláren se do něj začínají promítat vyšší ceny emisních povolenek. Poslanci hospodářského výboru proto chtějí růst cen vyvážit alespoň snížením sazby DPH na teplo od roku 2020.

Centrální vytápění, na kterém jsou mnohá panelová sídliště závislá, se v poslední době potýká s řadou potíží. Síť, která teplo rozvádí, je v některých městech zastaralá, úniky energie jsou vyšší, a tím pádem rostou i náklady, které teplárny následně rozpočítávají domácnostem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.