Pro zavedení superrychlého internetu do mobilní sítě žádného státního operátora nepotřebujeme, ohlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. To se podílí na přípravě strategie pro spuštění nové generace mobilního internetu. Síť zvaná 5G má být mnohonásobně rychlejší než současné LTE.

Vznik státního operátora, jenž by budoucí technologii provozoval, navrhuje anonymní dokument kolující na úřadech státní správy. Náměstek ministra průmyslu Petr Očko uvedl, že návrh považuje za nereálný a ze strany ministerstva podle něj "není žádná snaha jej podporovat".

Zároveň řekl, že návrh přišel "z několika stran", ale byl neformální. Ministerstvo se kvůli němu obrátilo na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který jej označil za neprůchodný.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.