Výrobce a distributor zdravotnického materiálu a vybavení Batist Medical je zpět v českých rukou. Na konci září jej podnikatel Tomáš Mertlík odkoupil od švédské skupiny OneMed Group. Přitom před pouhými sedmi lety jeho otec Jaromír právě této švédské skupině distribuční část firmy prodal. Tomáš Mertlík celou dobu pod švédskými majiteli Batistu šéfoval a podle vlastních slov za tuto dobu nasbíral dostatek zkušeností pro nynější krok a další mohutnou expanzi, kterou s firmou plánuje.

"Myslím si, že potenciál, který Batist má, může lépe realizovat jako samostatná firma," popisuje generální ředitel Batistu Mertlík.

"Kupní cena byla vyšší než v roce 2011, firma také od té doby dvakrát vyrostla, cena se pohybovala v nižších stovkách milionů korun. Financoval jsem to z vlastních zdrojů i úvěrem od banky," říká Mertlík. V rámci změn také od své sestry odkoupil výrobní část závodu, která v rodině zůstala, a nyní je stoprocentním vlastníkem Batistu.

Sám se kolem firmy, která nemocnicím a lékárnám dodává materiály, gázu, chirurgické sety k jednorázové spotřebě a řadu dalších zdravotnických potřeb, pohybuje od dětství. Vzpomíná na začátky, jak se sestrou rozbalovali balíky gázy a jejich rodiče ji ve sklepě řezali. Batist začal fungovat v roce 1992 s dílnou naproti čerpací stanici v České Skalici a jedním zaměstnancem. Už za rok jich ale bylo dvanáct, poté se dvakrát firma stěhovala, až našla nové sídlo v Červeném Kostelci, kde sídlí dodnes.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na jaký obrat míří společnost Batist Medical?
  • Jaký evropský trh je do budoucna pro firmu klíčový?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.