Zhruba tři stovky lidí zřejmě na jednání žádného výboru Poslanecké sněmovny doposud nepřišly. Včerejší petiční výbor proto musel zasedat v největší místnosti, kde se jinak schází poslanecký klub ANO. Důvodem tak obrovského zájmu byla takzvaná Istanbulská úmluva, která se zabývá prevencí a potíráním násilí páchaného na ženách a bojem proti domácímu násilí.

Jinak také dokument, který budí vášně. "Tato úmluva je pro naši zemi nepotřebná, ve svých důsledcích nebezpečná a škodlivá, ohrožuje zájmy státu, škol, rodin i občanských spolků," tvrdila zástupkyně petice proti úmluvě, exposlankyně Nina Nováková. 

Ředitelka České ženské lobby Hana Stelzerová zase mluvila za více než deset tisíc lidí, kteří v petici přijetí úmluvy podporují. Stelzerová nejčastěji ze všeho popisovala, jak závažným problémem v Česku násilí na ženách je, a vysvětlovala, že úmluva přispěje k tomu, aby jim bylo možné více pomoci. "Ratifikací úmluvy Česká republika potvrdí, že jí záleží na lidech, kteří se neumí nebo nemohou násilí bránit," prohlásila a připomínala, že úmluvu už přijalo 33 evropských zemí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.