Záměr výstavby luxusního developerského projektu se sedmi byty na pražském Albertově se nelíbí Notářské komoře České republiky. Tato instituce podala odvolání proti územnímu rozhodnutí Rezidence Viničná, kterou připravuje developer Satpo.

Dům má vyrůst na pozemcích tenisových kurtů v sousedství historických a památkově chráněných budov: sídla Notářské komory, Zemské porodnice u Apolináře a kostela sv. Apolináře, který nechal vystavět Karel IV.

V odvolání, které mají HN k dispozici, se píše, že vlastníci sousedních pozemků nesouhlasí s umístěním záměru jako celku pro jeho hmotové a prostorové řešení, které není v souladu s právními předpisy, ale ani s historickou hodnotou území.

"Dokumentace pro územní rozhodnutí a zejména její grafická část je zpracována účelově a záměrně manipulativně tak, aby navrhovaný objekt byl prezentován v jiném, příznivějším měřítku," píše se v odvolání.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.