Poté co sněmovna minulý týden odhlasovala odložení povinné elektronické neschopenky až na rok 2020, bude se ve středu vláda zabývat zavedením alespoň první etapy digitálního dokumentu.

Na plnou verzi totiž podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové není stát dostatečně technicky připraven.

Maláčová navrhuje, aby od poloviny příštího roku odesílali lékaři údaje o zahájení či ukončení pracovní neschopnosti povinně elektronickou formou na okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ). Zatím tak mohou činit dobrovolně, ale většina lékařů vyplňuje papírová potvrzení a odesílá je poštou. "V elektronické podobě tak činí pouze tři až čtyři procenta ošetřujících lékařů," uvádí v návrhu ministryně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.